8 דרכים לשכנע את סבא וסבתא לעשות בייביסיטר

אנחנו צריכים זמן לעצמנו. להלן טקטיקות שכנוע לסבא וסבתא כדי שיעשו בייביסיטר – אולי ינשלו אתכם מהירושה אבל במידה ותצליחו תוכלו להנות מזמן איכות או סתם שינה מתוקה במכונית

אנחנו אוהבים את הקטנים שלנו ואנו מוכנים לתת להם את החיים שלנו, אבל גם אנחנו צריכים מעט זמן פרטי לעצמנו. המצב הכלכלי לא מאפשר להשתמש יותר מדי בבייביסיטר בתשלום ולכן אנו נאלצים לפנות למשפחה – לסבא ולסבתא. ובשביל זה נכתבו טקטיקות השכנוע האלו, אולי ינשלו אתכם מהירושה אם וכאשר תשתמשו בה אבל במידה ותנחלו הצלחה יכול להיות שתזכו לזמן איכות נדיר אותו תוכלו לנצל לצפייה בסרט טוב, אכילה במסעדה טעימה או סתם נסיעה לחניון של עזריאלי בשביל לתפוס כמה שעות שינה במכונית. להלן הרשימה:

"תוכלו לתת להם המון ממתקים!"

לעיתים זה מרגיש שהבית של סבא וסבתא דומה לבית המכשפה מ-"עמי ותמי", בכל מגירה מסתתרת סוכרייה או בונבוניירה וילד שלא יוצא עם חצי קילו משקל עודף כאילו פיספס את החוויה. ובדיוק בגלל זה כדאי לנצל את המצב ולהודיע שהנה ההזדמנות לפריקת כל עול פחמימתי עם הנכדים, וזאת מבלי שאנו ההורים נעמוד כמו שוטרים ונצעק "אבל הרגע הוא חזר משיננית!". אך הזהרו, כי זוהי עליה וקוץ בה, מצד אחד הרווחנו בייביסיטר אך מצד שני אתם תקבלו לידיכם בסוף הבילוי ילד אנרגטי ומבולבל שמרוב סוכר בדם מסתובב סביב עצמו ללא הפסקה. רק תעלומה אחת נותרה, אם הסבים והסבתות אוהבים כל כך לתת ממתקים, למה לעזאזל הם לא הרשו לנו את כל הטוב הזה כשאנחנו היינו ילדים?

"יש לכם הרבה במשותף"

אומנם בין הסבא לנכד בן חצי השנה יש הבדל גילאים של מעל 50 שנה אבל עדיין יש להם הרבה במשותף –  לשניהם אין שיניים, לשניהם אין שיער, ושניהם מפליצים מבלי שזה יפריע להם מה אחרים חושבים על זה. זו כבר התחלה טובה לידידות מופלאה!

…ואין אושר אמיתי כמו אושר של סבא עיראקי שקיבל בחזרה את השלט של הטלויזיה שנמצא מתחת לספה, וסוף כל סוף אחרי שלושה חודשים הוא יכול להפסיק לצפות בערוץ 9 הרוסי ולהעביר לערוצים אחרים.

"תוכלו לעשות תיקון"

כמו שרובינו לא נולדנו הורים מקריחים עם כרס של חודש שלישי גם הסבא והסבתא לא נולדו כך – גם הם עברו את שלב ההורות וחוו כשלונות ומצבים בהם רצו למרוט את השיערות ולחשוד שכנראה החליפו את הילד ההיפראקטיבי בלידה ("אצלנו במשפחה אין התנהגות פראית שכזו"). תמיד אפשר לזרוק הערה עוקצנית שאת הטעויות שהם עשו עלינו כבר אי אפשר לתקן אבל תמיד אפשר לסגור מעגל ולנסות שוב עם הנכדים. במיוחד כשזה נעשה במשך שלושה ימים רצוף, ובדיוק כשההורים סגרו חופשה במלון רויאל שליד כיכר פיקדילי בלונדון.

"אתם תרגישו צעירים שוב"

תגידו לסבא ולסבתא שכך יוכלו להרגיש שוב כזוג צעיר הדוחף עגלה ונהנה מהקולות והצחוק המתגלגל של התינוקות. חשוב לציין שלאחר הסכמתם יש להחליף נושא שיחה בזריזות כדי שזיכרון הצעקות וההשתטחויות בקניון, הלילות ללא שינה, העייפות הכרונית והרצון לתקוע את הראש בתוך האסלה כשמישהו יוצא מחדר השירותים וצועק "יש לי קקי, בוא תנגבו לי בבקשה…" לא יחזרו לתודעתם. 

"לא נשאר לכם הרבה זמן להנות מהם"

כמו כל איש מכירות ממולח, גם כאן אפשר להשתמש בטקטיקת לחץ. זמן הוא הרי עניין מכריע, ולכן כדאי מאוד להשתמש בו. לא צריך להיות בוטה, אפשר פשוט לרמוז שאף אחד  לא נעשה צעיר יותר עם השנים, ושגם קשה להרים את הנכדים על הידיים ככל שהם גדלים, ושבאופן כללי לא בטוח שעוד כמה שנים הנכד ירצה לבקר את סבא שלו בבית האבות "פרוטזה בכפר" כשבדיוק יצאה גירסא חדשה של אינסטגרם, וגם אם הוא כן יבוא לא בטוח שהסבא יוכל לראות או לשמוע אותו.

"לנכדים יש את כל הזמן שבעולם בשבילך"

לכם אולי כבר אין סבלנות להסביר איך מעבירים תמונות מהאייפון לשולחן עבודה במחשב, אבל לנכד דווקא כן. ויתרה מכך, הוא דווקא ירצה להשוויץ כמה גאון מחשבים הוא בפני סבתא שלו. אז השתמשו בו! שכנעו את הסבתא שהנכד יהיה העבד שלה לכמה שעות ויסדר לה כל מה שהיא צריכה. כן, אפילו את המדפסת. כמובן שכל עוד שהוא לא נתקל בספריית הפורנו של סבא, אף מתבגר לא צריך לראות קבוצת פולניות בעירום מלא נוגעות אחת בשניה ומקטרות.

"הם יוכלו לעזור לכם לנקות… זה כמו משחק בשבילם…"

עוזרת בית היא כמו משכורת, בפעם הראשונה שהיא באה היא עושה את העבודה בצורה מושלמת ומהפעם השניה או שהיא לא מספיקה או שהיא פשוט נעלמת. בעידן של היום מאוד קשה למצוא עוזרת שלא מבריזה אחרי שבועיים, אז הנה מקור טוב לידיים עובדות. שכנעו את הסבא והסבתא שעזרה בניקיון תמיד נדרשת ועל אחת כמה וכמה הידיים הקטנות של הנכדים. הידיים האלה כל כך קטנות שהם יכולים להגיע לכל אותם מקומות שאנחנו המבוגרים לא מסוגלים, ואין אושר אמיתי כמו אושר של סבא עיראקי שקיבל בחזרה את השלט של הטלויזיה שנמצא מתחת לספה, וסוף כל סוף אחרי שלושה חודשים הוא יכול להפסיק לצפות בערוץ 9 הרוסי ולהעביר לערוצים אחרים.

"אני אעשה כל מה שתרצי"

כן, מדובר בשוחד! תמיד אפשר לשחד את הסבתא, אולי לא בכסף כי לה כבר אין משכנתא כמוך וממש מעניין לה את התחת שהכריזו על אייפון חדש, אבל צלצול טלפון לעיתים תכופות יותר תמיד יעורר בה חשק עז לשמור על הילד אחה"צ. אז תאמר לה שתתקשר יותר, ואם זה לא עובד אז תמיד אפשר להפוך את הקערה על פיה ולהתחיל באיומים פסיביים אגרסיביים. תוכל לומר שחוסר בשינה יכול לפגוע בתפקוד של האדם, במיוחד של הורה צעיר שלא ישן כבר כמה שנים, ולכן זה יותר מסביר שהפעילות המוטורית שלך תיפגע עד כדי כך שלא תצליח להרים את הטלפון בכדי לענות כשהיא מתקשרת.

צילום:Tauno Tõhk / 陶诺, ברשיון CC.

השאר תגובה