אודות

אבי לביאד, נשוי ואב ל-3, סופר, מהנדס ואסטרונאוט בפרילאנס. בעברו פרסם את ספרו הפרוע "לעבור לגור לבד" בהוצאת ידיעות אחרונות/אסטרולוג וכיום פובליציסט בעיתונות הישראלית. אתר זה הוא המשכו הטבעי לטור הפופולארי "אבא הורמונלי" שפורסם בעבר באתר "מאקו".

כמו הילד הגדל בבטנה של האם, גם תפקיד האבא הולך ומתגבש לאורך תשעת החודשים עד שלבסוף הוא נוצר ומשתייך אליך באופן רשמי למשמע קולו של הצאצא שלך אשר בוכה בקולי קולות בפעם הראשונה בחייו.

התקופה הראשונית הזו מלאה במצבים מרגשים, מצחיקים, מכעיסים ובעיקר נדירים, וכל תפקידי הוא לשפוך אור על המצבים האלו עם נקודת מבט גברית, נקודת המבט שלי.

אני מקווה שתאהבו ותתאהבו,

אבי לביאד.

הרעיון של "אבא הורמונלי" נולד בכלל כסדרת טורים שבועיים במדור "הריון ולידה" באתר "מאקו". מה יש לגבר לכתוב במדור הריון ולידה, אתם שואלים? ובכן, את המחשבות שלו בעיקר.

כל שבוע אני נוהג לפרסם זכרונות, דעות, סיפורים קצרים והגיגים הקשורים למסע המופלא וההריוני של אישתי, וגם שלי – בהיותי שותף מסור לדרך או לעיתים קרובות יותר, עזר כנגדה.

תקופה ההריון היא אחת התקופות בה שני אוהבים צעירים נהפכים לזוג עם אחריות עצומה על הכתפיים. אהובתי השתנתה פסיכולוגית ופיזולוגית במהלך ההריון, הכינה את עצמה לתפקיד חייה, נהפכה אט אט להיות אמא. לעומת זאת אני, לרוב הייתי צריך לרוץ ולהדביק את הפער – להבין מה קורה בכל הכאוס המבורך הזה ולהתחיל לעצב את התפקיד הכי חשוב שיהיה לי לכל שארית חיי – להיות אבא.